AJ Mutated

AJ Mutated on üks osapool Mutated Formsist, mis on saanud trummi ja bassi areenil tuntud nimeks. Mutated Formsi kollektiivse töö kvaliteet ja mitmekesisus eristas neid teistest. Kaasates oma muusikasse erinevaid trummi ja bassi stiile, hoidsid nad oma loomingu värskena. Nüüd sooloprodutsendina jätkates hoiab AJ Mutated elus sama kvaliteeti ja mitmekesisust.

ARTISTI ANKEET: AJ Mutated

Kuidas jõudsid trummi ja bassini?

Sain klassikaaslaselt ja veel kellegilt, kellega koos matkamas käisime, mõned kahtlased, kohutava kvaliteediga ülesalvestatud kassetid aastal 2001. Keegi ütles mulle, et see on trumm ja bass. Mul ei olnud aimugi. 2016. aastal sain ma teada, et need olid DJ Dara mixtape`d ja ma mainisin seda ka talle, tema arvates oli see väga lahe, kuna ta on palju toetanud Mutated Forms`i ja AJ Mutated muusikat!

Mis aastal alustasid produtseerimisega?

2001

Sinu esimene trummi ja bassi reliis/lugu:

Mutated Forms nime alt: “My Feeling” kogumiku The World of Drum & Bass vinüülil, oli ilmselt esimene “tõsisem” reliis, välja arvatud juhuslik album ja digitaalne väljalase, mille tegime ka 2004. aastal. AJ Mutated nime alt EP plaadifirmalt Serial Killaz aastal 2018.

Plaadifirmad, mille alt on sinu muusikat väljastatud:

ProgRam, Serial Killaz, Biological Beats, Spearhead, Hospital, Low Down Deep, CIA… neid on kümneid, kui arvesse võtta ka Mutated Forms`i reliise.

Kuidas iseloomustad enda muusikat?

Mitmekesine!

Mis või kes inspireerib sind muusikat looma?

Juhuslikud elusituatsioonid, millesse ma satun. Mulle meeldib ärgates teatud tunne või emotsioon muusikasse jäädvustada kuni see on alles.

Kumb sa enda arvates rohkem oled, kas DJ või produtsent?

Ma pigem eelistan muusika tegemist mängimisele, aga oi kuidas ma igatsen mängida korralikel reividel!

Mida sa teeksid algaja produtsendina teisiti? Soovitus uutele tegijatele:

Ole kannatlik ja mõtle läbi, kuidas sinu spontaansed otsused sind pikaajaliselt mõjutavad. Ole eriti ettevaatlik, kui sulle pakutakse eksklusiivseid lepinguid.

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?

Unistus oleks teha lugu koos MC DRS`iga!

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Hea ja töötav tehnika oleks alustuseks hea. Normaalne kogus õlu aitaks ka kaasa.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?

Jaffa Cakes

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

Soundtropolis 2007. a Peterburis ja üks värvipeo festival 2011. a Uus-Meremaal. Esimene neist oli ilmselt suurima publikuga pidu, kus ma kunagi mänginud olen ning teine toimus teiselpool maakera ja ma polnud varem käinud värvipeol – see oli muljetavaldav.

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:

UK`s kohtab pidudel tihti eksinud ilmega inimesi, kes mingil põhjusel on ostnud pileti trummi ja bassi reivile, kuid tulevad siis DJ puldi juurde küsima garage`t, Britney Spears`i või jumal teab mida veel… ei meenu ühtegi kindlat lugu.

Kas eelistad planeerimist või spontaansust?

Kindlasti spontaansust!

Kes on su parim sõber?

Vaata küsimus 11 (Jaffa Cakes)

Mida ei tohi sult kindlasti küsida?

Kuidas hääldada “Artjom” (see kehtib ainult inglaste kohta – olen UK`s elanud 13 aastat ja siiani on inimeste arv, kes mu nime õigesti hääldanud 0) – seepärast kutsuvad kõik mind AJ.