Bone

Bone alustas muusika produtseerimisega juba aastatel 2002-2003 ja sellest ajast alates on ta aeglaselt, kuid kindlalt katnud kogu trummi ja bassi spektri. Aastal 2012 võitis ta R2 Drum & Bass auhinnagalal „Parima uustulnuka“ auhinna ning tänaseks on tema lugusid avaldanud sellised plaadifirmad nagu Offworld Recordings, Lifestyle, Broken Audio Recordings ja Context Audio. Tema muusikat on toetanud John B, Technimatic, Quadrant & Iris, DBR UK, Amoss jt

ARTISTI ANKEET: Bone

Kuidas jõudsid trummi ja bassini?

Ilmselt tänu sõpradele IRC jututubades. Lõuna-Eesti poisina jõudis see minuni hiljem, aga juba esimestest kuuldud radadest sai selgeks, et just see on see õige asi. Kuulan ka palju teisi žanreid, kuid just trumm ja bass on see, mis on kõige hingelähedasem.

Mis aastal alustasid produtseerimisega?

2002-2003

Sinu esimene trummi ja bassi reliis/lugu:

Babylon Dub & Fallen Curtain – 2008.

Plaadifirmad, mille alt on sinu muusikat väljastatud:

Break-Fast Audio / Black Reign Recordings / Offworld Recordings / IM:LTD / Through Sounds / Authentic Music / Broken Audio Recordings / T3K Recordings / Violation Music / Faded Music / Context Audio / Iridescent Music / Modular Carnage

Kuidas iseloomustad enda muusikat?

Full spectrum of drum and bass. Mulle meeldib igasugune dnb ja seda on kuulda ka minu loomingust. Olen loonud nii sügavamaid liquid radasid kui ka tumedaid rollereid. Igaüks leiab midagi, imho.

Mis või kes inspireerib sind muusikat looma?

Eks see on elu ise, palju on selliseid emotsioonidest tõlgendatud radasid.

Kumb sa enda arvates rohkem oled, kas DJ või produtsent?

Pigem vist produtsent, DJ ka, aga eks see skeene on hetkel selline nagu ta on. DJna pole ma kunagi olnud selline suur crowd pleaser – pigem olen proovinud mängida muusikat, mida olen pidanud ise huvitavaks ja võib-olla arvanud, et seda võiks tutvustada. Ja no muidugi enda looming, kuigi seda olen nüüd alles viimaste aastatega rohkem hakanud mängima.

Mida sa teeksid algaja produtsendina teisiti?

Pühendaks rohkem aega sound designi õppimisele.

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?

Parimad b2b on siiani olnud oma houmide Moral Fibre ja Harrisoniga. Ka tulevikus ootan neid kõige rohkem. Koostöö osas on keerulisem, aeg on see, mis paneb asjad paika. Aga kindlasti tahaks teha koostööd sõber Planeediga.

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Mängin kindlasti enda loomingut, muus osas väga teemasid pole.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?

Värska – karboniseerimata looduslik mineraalvesi.

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

Kindlasti Sublime ja Patarei vangla Struggle’id. Need olid alati hea vaibiga üritused. Sõbrad, hea muusika ja kvaliteetaeg. Airport Jam’id olid ka vägevad – head mälestused.

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:

Midagi Terminaatorilt.

Huvitav fännikogemus:

Huvitavaid seiklusi väga ei tulegi meelde, aga alati on tore, kui keegi tuleb ja nukid vajutab et „aye – bone – head asja teed“.

Muud huvid (hobid):

Laste kasvatamine? Ja mul on ka üks tore grupp Facebookis, kuhu postitame tasuta download dnb radasid. See on juba aastaid olnud mul selline personaalne task.

Kas eelistad planeerimist või spontaansust?

Ma olen ikka planeerija, enne setti on alati selline värin sees, et on hea, kui mingisugune plaan on enne juba olemas, mida saab jooksvalt täiendada.

Kes on su parim sõber?

Mu elukaaslane ja sealt edasi partners in crime Moral Fibre & Harrison.

Mida ei tohi sult kindlasti küsida?

„Mis sul seljas on?“