HeadRead

HeadRead on trummi ja bassi meeste Planeedi ja Slammini 2014. aasta suvel alustatud ühine muusikaprojekt, mille väljundiks on seinast seina ning erinevate kultuuriliste ja muusikaliste mõjutustega drum and bass muusika. 2015. aasta alguses andis Eesti tuntud DJ ja produtsent Thing välja oma plaadifirma Depthwise Music alt välja nende esimese EP nimega “Timmy” ning sellele on järgnenud EP-d ja singlid selliste plaadifirmade alt nagu Ram Records, DSCI4, Kos.Mos.Music, Absys Records, Delta9 Recordings, Through Sounds, Probe Recordings ja KLDR. Iga uus lugu on vastand eelmisele, sest selle vähese ajaga on nad suutnud tõestada, et kui nad stuudiosse satuvad, siis tühjade kätega nad sealt ei naase ning vana enam ei korda.

ARTISTI ANKEET: HeadRead

Kuidas jõudsid trummi ja bassini?

Meid mõlemaid meelitas trummi ja bassi juurde sajandivahetuse ajal Eestis toimunud reivi kuldajastu. Meie muusikast on võibolla isegi praegu veidi kuulda vanu tehasereive või Sun Dance Music Festivali. Palju aitasid kaasa ka Saaremetsa ja Raudsepa Raadio 2 saated “Koit FM”, “Vibratsioon” ja “Öögruuv”, kust kuulis tihti värsket trummi ja bassi.

Mis aastal alustasid produtseerimisega?

2014. aasta veebruaris alustasime koos produtseerimist, kui ühe von Krahli peo afteka asemel otsustasime stuudiosse ennast lukustada lugematuteks tundideks.

Sinu esimene trummi ja bassi reliis/lugu:

Timmy EP 2014, mis tuli Thingi plaadifirma alt Depthwise. Muuhulgas oli sellel EP-l ka meie kõige esimene koos produtseeritud lugu nimega “Chief Leila”.

Plaadifirmad, mille alt on sinu muusikat väljastatud:

Ram Records, Program, DSCI4, Kos.Mos.Music, Absys Records, Delta9 Recordings, RustOut Records, Through Sounds, Probe Recordings, Depthwise Music, Subsphere Records, KLDR

Kuidas iseloomustad enda muusikat?

Klassikaline trumm ja bass uues kuues.

Mis või kes inspireerib sind muusikat looma?

Erinevad mõjutused teistest muusikastiilidest ja nooruspõlve kangelased.

Kumb sa enda arvates rohkem oled, kas DJ või produtsent?

Kuna Planeedi juured on rohkem produtseerimise maailmas ja Slammin on ikkagi enamik oma mussi karjäärist olnud DJ, siis vastus sellele küsimusele on üsna lihtne. Need piirid muidugi on aastatega hägustunud, aga juurte vastu ei saa.

Mida sa teeksid algaja produtsendina teisiti? Soovitus uutele tegijatele:

Ära jaga igat klippi! Näe veidi rohkem vaeva ja ära tüüta inimesi iga pisikese saavutusega. Ära karda sämpeldamist, sämpeldamine on trummi ja bassi alustala. Üldjuhul ei koti kedagi kui rets su chain on – peaasi, et lugu oleks hea.

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?

Päris mitmeski meie loos oleme kasutanud DLR`i samplepacke, seega võiks öelda, et temaga oleme päris palju kaudset koostööd teinud juba, heh. A kui nüüd tõsiselt rääkida, siis võibolla Bladerunner ja Seba oleks mõned artistid, kellega teeks hea meelega midagi koos. Üks meie guilty pleasure`id on melanhoolsete voksidega ja kergete trance`i šuntidega rollerid. Mõlemad tüübid on nendel aladel vaieldamatud meistrid.

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Mida parem tehnika, seda parem set ja elamus. Aegunud või vigane tehnika teeb meie elu raskes, mis omakorda kandub üle meie esinemisse. Alati tasub eelnevalt tehnika ja muu esinemisega seotu üle arutada/kinnitada.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?

Korralikud mängijad ja külmad õlled.

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

Tjuun In`i 16. sünnipäev Kultuurikatlas, kus mängisime peale Teebee`d ja Calyx`it. Peaesinejad olid korralikult rahva üles kütnud ning kui meie peale läksime, siis ei paistnud kuskilt otsast, et keegi lahkuda tahaks või väsinud oleks. Seega, asukoht oli rets, inimesi oli meeletult ja vaib oli eriti naiss. Mängisime tookord 4 deckiga meile omast turbomiksi ehk ükski lugu üle minuti eetriaega ei saanud.

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:

Ükskord Järvamaal klubis Cinema ronis mingi tüüp lavale ja nõudis Sandra “Hiroshimat”. Õnneks turvamees oli väle ja toimetas ta kiiresti sealt minema. Lugu on muidu hea, aga primetime`iks ei sobinud.

Huvitav fännikogemus:

See on väga võimas kogemus, kui teatud fännid on pea iga pidu esireas kohal.

Muud huvid (hobid):

Slammin: Sukeldumine, anime, Star Wars.
Planeet: Lumelaud, langevarjuhüpped ja raamatute lugemine!

Kas eelistad planeerimist või spontaansust?

Kui me räägime esinemisest, siis natuke mõlemat. Me üldjuhul enne setti lepime kokku suunas ja piirides, aga seti ajal valime lugusid hoo pealt. Kui vaja piiridest väljuda, siis seti ajal arutame läbi ja kinnitame üle.

Kes on su parim sõber?

Headil on Read ja Readil on Head. 2 pead on ikkagi HeadRead.

Mida ei tohi sult kindlasti küsida?

Slammin: satelliite!
Planeet: reggae vokaalidega lugusid.