Lätte

Lätte on enamjaolt meeste poolt domineeritud DnB skeenes kõrgelt hinnatud nais-DJ. Plaate on ta mänginud kõrvuti Eesti parimate DnB DJ/produtsentidega aastast 2017. Lätte DJ sette iseloomustab erinevate energiate ja meeleoludega segunenud süngem muusikavalik, mis koosneb karmist neurofunk`ist minimal liquid`i ja funky vibe`ini.

ARTISTI ANKEET: DJ Lätte

Sinu DJ-debüüt:

Suhkrumollis aastal 2017.

Sinu esimesed eeskujud/mõjutajad:

Esimene lugu, mis mind üldse trummi ja bassi juurde tõi oli High Contrasti „Racing Green“, mida juhtusin kuulma ühel Kakumäe majapeol. Kui muusikat veel CD pealt kuulati, sai mul autos kõvasti eetriaega ka Chase & Statuse „No More Idols“. Muusika valija roll on mulle alati meeldinud ning tavaliselt alustan fraasiga: „oota, ma lasen teile ühte head lugu“. Kui nüüd kõik päris ausalt ära rääkida, siis ka Grind oli mulle suureks mõjutajaks ning teejuhiks.

Mis sind DnB muusika juures köidab?

Trummis ja bassis on energia ja minek sees. Tundub, nagu elu hakkaks DnB taustal kiiremini liikuma ning seepärast on puhta nautimise kõrvalt mõnikord hea seda ka praktiliste toimetuste kõrvale kuulata. Trumm ja bass on minu nooruse muusika nii nagu meie emadele oli disko ja vanaemadele estraad.

Millist trummi ja bassi sa oma settides peamiselt mängid?

DJ-ks olemisest vähemalt pool lõbu on ettevalmistuses, mistõttu otsin ma alati oma settideks värsket muusikat. Mulle meeldib valida ja järjestada lugusid nii, et need kõlaksid hästi eraldiseisvalt ning moodustaks ka koos mängides huvitava terviku. Proovin end mitte piiritleda konkreetsete alamžanridega ning valin lugusid neurofunk`ist roller`ite ja liquid`ini.

Sinu poolt läbi aegade kõige mängitumad top3 DnB artisti või lugu:

Black Sun Empire, Break ja Prolix

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Hea meelega mängiksin võimalusel esimese või teisena.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?

Alati on tore mängida töötava tehnikaga. Eriti oluline on PLAY nupp, muus osas olen paindlikum.

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

Palju ägedad pidusid toimus kunagi Suhkrumollis ja klubis KOLM. Klubis Studio oli võimas mängida, sest ma poleks kunagi uskunud, et satun seal DJ pulti teisele korrusele, kus ka tõeliselt kuulsad artistid käivad mängimas. 

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:

Pidude ajal on küsijaid vähe. Olen DJ olnud ka sõprade pulmades, kus on küsitud palju veidrat Eesti muusikat.

Huvitav fännikogemus:

Kunagi tõi üks mees mulle väikese paberi, millel oli kirjas: Can you play something more chill? You are scaring the people away!“

Mis teeb DJ-st hea DJ?

Kindlasti oskus muusikat valida nii, et mitu lugu koos mängituna hästi kõlaks. Hea DJ loeb publikut ja juhib aktiivselt nende energiataset valides õhkkonnale vastavad lood. Publikut saalis peab hoidma enda haardes neid aeg-ajalt millegi uudsega üllatades. 

Parimad DJ-d mängivad tavaliselt ka enda lugusid. Kuna nad on investeerinud palju aega muusika struktuuri ja dünaamika tundmisesse, siis peegeldub see alati ka nende lavalistes oskustes.

Parim nõuanne, mida oled DJ-na saanud:

Võta alati kaasa kaks mälupulka. Kasuta ära kõiki võimalusi, et harjutada. Vanus on ainult number.

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?

Tulevikus võiks jälle toimuda mõni Bassiõhtu üritus, millest mul on väga head mälestused. Muidugi võiks b2b teha näiteks Rob Swire`iga.

Kes on su parim sõber?

Teen pidevalt tööd sellega, et olla iseenda parim sõber.