Modest Intentions

Modest Intentions on produtseerinud aktiivselt trummi ja bassi juba üle ühe kümnendi. Tema esimene album Shugar Lips EP (Intelligent Recordings), ilmus 2009. aastal ja sellest hetkest siiani on ta järjepidevalt andnud reliise välja erinevate plaadifirmade alla nagu Soul Deep Recordings, DOOH! Records, Liquicity Records. Ta on teinud koostööd mitmete artistidega, muuhulgas ka Emily Jones´iga (kes on ka andnud välja lugusi Hybrid Minds`iga). Modest Intentionsi looming on liquid trummi ja bassile omane meloodilisus, atmosfäärilisus, mis on omakorda pikitud helgete jazzilike nootidega.

ARTISTI ANKEET: Modest Intentions

Kuidas jõudsid trummi ja bassini?

Tegin 6 aastat uplifting trance-i ja chillout muusikat, kuni kuskil 2009. aastal hakkas see žanr aeglaselt, kuid kindlalt välja surema. 2008. aastal olin juba trummi ja bassiga esimesi katsetusi teinud ning tundus, et inimestele meeldis see palju rohkem kui kõik muu minu kraam. Nii, et otsustasin täielikult trummi ja bassi peale minna.

Mis aastal alustasid produtseerimisega?

2003

Sinu esimene trummi ja bassi reliis/lugu:

Esimene lugu oli “Neolith” 2009. aastal. Esimene reliis oli “Snow Castle” 2005. aastal.

Plaadifirmad, mille alt on sinu muusikat väljastatud:

Intelligent Recordings, Quasar, DOOH! Records, Galacy Recordings, Soul Deep, Liquicity, Celsius, Liquid Tones, Liquid Brilliants, LW Recordings, KLDR

Kuidas iseloomustad enda muusikat?

Meloodiline, unistav, mõnikord pisut kurb, aga samal ajal äge ja sügav.

Mis või kes inspireerib sind muusikat looma?

Inimesed, sügavad ning tähendusrikkad vestlused, soov kellegagi suhelda teisel tasandil.

Mida sa teeksid algaja produtsendina teisiti? 

Mitte midagi. Mul on null kahetsust.

Soovitus uutele tegijatele:

Teatud sisu on youtubest väga raske leida. Tänapäeval on väga kerge lihtsalt googeldada “kuidas teha ägedat bassiheli” või midagi sellist. Kuid asi, mis tõeliselt puudu, on muusikafilosoofia. “Milleks midagi teha” on puhtalt filosoofiline küsimus, mitte meetod, vaid pigem otsing motivatsiooniks ja põhjuseks. Proovi omale A-st Z-ni selgeks teha, mida sa spetsiifiliselt soovid, ning kasuta seda oma eelisena, kui rajad omale karjääri. Ära vajuta tarkvarades enesele teadmata nuppe. Sul ei jagu piisavalt motivatsiooni, et teha seda kõik need aastad.

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?

Pole kindel. Mind ei inspireeri sellised asjad.

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Ma olen lihtne. Pole kindel, kas see on asjakohane küsimus minusugusele lõdvestunud ja aksepteerivat tüüpi kutile.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?

Mingi suvaline asi.

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

Ma olen mänginud mitmetel suurepärastel ja edukatel pidudel, kuid üks, mis jäi eriti meelde, on Valgeranna 2012. See oli sõbra pigem ‘kutsetega ainult’ üritus (või see vähemalt nägi välja nii, kuna tundus, et kõik teadsid üksteist). Kõik DJ-d läksid põhimõtteliselt magama ja ma mängisin terve öö ranna ääres, vaadates imelist öist taevast ning seal olid ainult mõned inimesed, kes tantsisid.
Ärge saage valesti aru, ma olen mänginud ka suurele saalile, kus on olnud mitu tuhat inimest, aga see üks 2012 augusti õhtu oli midagi erilist. Sügavad vestlused, täiesti lõõgastunud ja rahulik meeleseisund, inimesed ringi hängimas ja lõkke ääres rääkimas ning mu kõige lähedasemad sõbrad mind toetamas. Ei saa mainimata jätta, et me olime kõik kained (ilmselt sellepärast mäletangi seda õhtut nii selgelt nagu nemadki). Ma ei ole kindel, kas saaks isegi paremini. Mul on ikka veel, 8 aastat hiljem, raamitud pilt sellest õhtust laual.

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:

Ee.. Juri Šatunov – Hall Öö. Ma tean. Just deal with it.

Huvitav fännikogemus:

Ükskord lava taga tahtis üks tüdruk minuga rääkida. Ta nägi seinal maali ja küsis: “Mis sa sellel pildil näed?” ja ma vastasin: “Surnud beebit”. Me ei rääkinud enam kunagi uuesti. Kõige veidram interaktsioon mu elus.

Muud huvid (hobid):

Ma armastan arvutimänge, kasse, filosoofiat, psühholoogiat, loodust ja fotograafiat.

Kas eelistad planeerimist või spontaansust?

Spontaansus ennekõige.

Kes on su parim sõber?

Anton Kuzik. See kutt on LEGEND, kellest maailm alles varsti teada saab. Ta on äärmiselt talendikas muusik laitmatu maitsega, kuid kuna ta on väga häbelik ja introvertne, on tal jäänud maailmale veel näitamata, milleks ta suuteline on.

Mida ei tohi sult kindlasti küsida?

Ära paku mulle narkootikume. Sa kaotad natuke minu lugupidamisest. Sinuga oleks ikka hästi, lihtsalt minu jaoks enam mitte sama inimene. 🙂