Target Audience

Target Audience`i väljundiks, olles insener päeval ja produtsent öösel, on kaunite helidega sihitud neuro, mille kombinatsioonina sünnib energiline ja närvekõditav neurofunk. Ta on trummi ja bassi loonud aastast 2015 ja tema esimene ametlik reliis oli “Incoming Message” (2019. aastal), mis jõudis “Estonian Connection” albumi peale (Lifestyle Music). Lisaks on nii seda reliisi kui ka Target Audience´i ennast välja toodud ka Mixmagi artiklis “13 Estonian D&B Artists You Need In Your Life“, kus on teda nimetatud üheks uutest artistidest, kelle tegemistel tasub kõrv peal hoida.

ARTISTI ANKEET: Target Audience

Kuidas jõudsid trummi ja bassini?

Kõige rohkem on mul meeles see hetk, kui kuulsin kuskil peol esimest korda Camo & Krookedi remixi loost “Numbers”. Tundes, mis energia selle žanri juures oli, siis hakkasin kuulama aina rohkem sarnaseid lugusi teistelt artistidelt ning üsna sujuvalt liikusin heavy metal`i pealt üle trummi peale.

Mis aastal alustasid produtseerimisega?

Ilmselt mingi 2015. aasta lõpus proovisin esimest korda elus midagi produtseerida ja vaikselt olen proovinud töö kõrvalt leida aega, et sellega tegeleda.

Sinu esimene trummi ja bassi reliis/lugu:

Ametlikult on “Incoming Message” ning see on tänu Marius Kirjutajale (Mean Teeth), kes support`is seda lugu, et see saaks “Estonian Connections” albumi peale (much love to him).

Plaadifirmad, mille alt on sinu muusikat väljastatud:

Lifestyle Music, Protocode

Kuidas iseloomustad enda muusikat?

Ma ise ütleks, et kui liquid ja neuro-dnb saaksid lapse, siis selline umbes ongi mu muusika. Need mõlemad stiilid mulle väga meeldivad ja vahel on mõni lugu rohkem neurofunk ja mõnikord rohkem liquid. Üldiselt ikka üritan mõlema poole elemente sees hoida, aga mõnikord võib olla ainult üks või teine.

Mis või kes inspireerib sind muusikat looma?

Kui kuulen mõnda head lugu, siis automaatselt tekivad kohe mõtted, kuidas võiks midagi sarnast teha enda võtmes. Neid inspiratsioonihetki tuleb nii paljudelt artistidelt erinevatest stiilidest, et ainult ühte nimetada oleks keeruline.

Kumb sa enda arvates rohkem oled, kas DJ või produtsent?

Pigem produtsent, aga plaadikeerutamine meeldib ka väga.

Mida sa teeksid algaja produtsendina teisiti? Soovitus uutele tegijatele:

Üsnagi palju asju, aga ilmselt kõige olulisem oleks rohkem feedback`i küsida oma lugudele. Trumm ja bass on üsna keeruline žanr, millest alustada produtseerimist, ja feedback`i saamine teistelt inimestelt on hindamatu, sest vahel, kui oled oma lugu 1000 korda kuulanud, siis ei pane enam tähele mingeid asju, mida keegi teine värskete kõrvadega võib kuulda ja lisaks saada häid nõuandeid, kuidas midagi paremini teha.

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?

Camo & Krooked oleks üks selline dream koostöösoov.

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Ma mõtlen oma set’i enamjaolt eelnevalt läbi ja valmistun selleks. Eks mingites kohtadele jätan ruumi ka spontaanseteks lugudeks, mis võivad tulla olenevalt rahva meeleolust.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?

Pole väga kunagi selle peale mõelnud. Kui saab mõne energiajoogi, et hilistel õhtutundidel vastu pidada, siis on täitsa timm.

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

Ajad, kui sai mängitud Kolmes ja 9/11. Need polnud väga suured peod, aga sellegipoolest jäid meelde, sest need olid ühed esimesed korrad, kui käisin mängimas ja sain positiivset tagasisidet.

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:

Midagi väga veidrat otseselt pole küsitud. Mitu korda on küsitud mõndasi Prodigy lugusi ning on tuldud ka selliste väga mainstream lugude soovidega (nagu nt “Desire”) aga neid kahjuks polnud mul mälupulgal ning poleks ka väga set’iga kokku sobinud sel hetkel.

Huvitav fännikogemus:

Ühel set’il tuli üks tüüp puldi juurde ning tal oli selline väike matrix display, kus jookseb sõnum vasakult paremale ning seal oli kirjas midagi sellist nagu “fucking cool set, mate”. Seda oli täiega äge näha.

Muud huvid (hobid):

Muusika juba ongi üks kõige suurem hobi mul, aga sellekõrvalt teen trenne nagu poksimine ja käin metsas jooksmas. Vanasti sai lumelauda sõidetud ja käsipalli mängitud ka.

Kas eelistad planeerimist või spontaansust?

Spontaansus on pigem alati olnud see, mis paneb südame kiiremini tuksuma, kuid vahel tuleb selle jaoks teha teatud määral planeerimist.

Kes on su parim sõber?

Ma tahaks öelda Ableton, aga sellega on mõnikord love/hate relationship (ilmselt on asi rohkem minus). Sellegipoolest on mul mitmeid parimaid inimestest sõpru ka, kes on olnud mulle igati toeks.

Mida ei tohi sult kindlasti küsida?

Ma pole siiamaani ühtegi traumeerivat küsimust kuulnud, seega ilmselt võib kõike küsida.