Moose

DJ Moose, born and raised in Tartu, is one of the founding members of Kivi Paber Käärid and Tartu Massive event series. He has been DJing drum'n'bass since 2005.

ARTIST QUESTIONNAIRE: DJ Moose

Your DJ debut:

Aasta oli 2005 ja tegemist oli Tartus Narva mnt. asuva piljardiklubiga Manhattan. Sain kõne kaks tundi enne peo algust ning jõudsin napilt kodust vinüülikohvri ja klapid kaasa haarata. Mäletan, et peamiselt sai ette mängitud oma tolleaegsete lemmik plaadifirmade Full Cycle ja V Recordings materjali. Käsi värises, aga tunne oli hea. Mängima kutsus vana hea Raadž.

Your first influencers / idols:

Aastal 1999 kuulasin ma veel Nirvanat ja muud grunget, kuid siis sattusin legendaarsele kolme-kooli-peole (Miina Härma, Treffner ja Reinik) „Triple Jump“. Ega mind otseselt need muusikastiilid ei huvitanud, kuid DnB saalis jäin lummatult kuulama Raul Saaremetsa setti, kus parasjagu mängis Bad Company „Planet Dust“. Oma peas mõtlesin, et „that’s it, drum’n’bass it is!“. Sellele järgnes tutvus DJ Studiosega, kes mängis juba sel ajal koos Mandriga legendaarses Varjendi klubis. Temalt sain ka oma esimesed Technicsi klapid. Seejärel tuli kiiremas korras muretseda grammarid ja pult, milleks olid Stanton Str8-30 belt-drive grammarid ja Stanton M.304 mikserpult. Esimene 12 tolline, mis postkasti saabus, oli Artificial Intelligence`i singel „Desperado / Movin On“. Plaadifirmadest mõjutasid kõige enam: Full Cycle, Metalheadz, Playaz, V Recordings, Soul:R, Signature, RAM, Good Looking ja hiljem kindlasti ka Hospital. Kodumaistest nimedest mõjutasid Raul Saaremets (R2 saade „Vibratsioon“) ja esialgu tutvus, kuid hiljem väga hea sõprus, Tartu DnB skeene meestega nagu Studios, Mander ja Kalev K.

What attracts you to DnB music?

Energia. Meeletu energia ja positiivne emotsioon, mis sellega kaasneb. Ühegi teise muusikastiili peale ei hakka minu süda ja hing nii palju kaasa elama. Paelub ka see, kui raudselt on trumm ja bass läbi aastate vastu pidanud. On küll olnud tõuse ja mõõnasid, kuid we are still here and going strong! Mäletan dubstep`i meeletut populaarsuse kasvu ja sama võimast langust 7-8 aastat tagasi. Kindlasti on trummi ja bassi juures eriline ka see, kui palju alamkategooriad on aastate jooksul tekkinud ja püsima jäänud.. trumm ja bass elab, hingab ja areneb!

What kind of drum'n'bass are you mainly playing in your DJ sets?

Tänasel päeval mängin ma koos Rommiga (juba 4-5 aastat) ning meie setid sisaldavad täiesti seinast seina trummi ja bassi – oma settide ajal katame enamiku subgenre`ite spektrist. Kindlasti palju popimat trummi ja bassi, kuid sinna vahele suure mõnuga vanu lemmikuid, mida enamus noortest saalis olijatest isegi ei tea.. On tuldud peo ajal küsima, et kust kohast ma selle uue loo saanud olen, kuigi tegemist on juba 10-12 aastat vana looga.

The most played top3 DnB artists or tracks by you:

Puhas statistika 😀

  1. Bad Company – Planet Dust
  2. Sub Focus & Dimension – Desire
  3. Sub Focus & Wilkinson – Illuminate
What should a promoter consider when inviting you to play?

Väga palju head tuju ja energiat läbi terve seti! Idiootseid nalju bäkkaris.

What should definitely be in your artist's rider?

Pits viina enne peo algust on lausa ebausuks saanud. 🙂 Tegelikult ei ole kindlat raiderit, kuid tehnika peab olema töökorras ja monitorid ühendatud! Olgem ausad – rummi on ka vaja.

The best / most memorable parties you've played at:

Neid on 15 aasta jooksul nii palju olnud.. Kindlasti Kivi Paber Käärid peod klubis Teine Maailm, Mäng ja Kooli peod Viljandi klubis Puhas Kuld – peoseeriad, mida hakkasin ise korraldama. Eriline mälestus jääb alati Bangolo Music Festist Viljandi järve ääres, mida ma samuti aitasin korraldada. Tegemist oli 2-päevase festivaliga, kus üheks lavaks oli trumm ja bass. Mäletan, et olin viimasena sellel laval mängimas. Kell oli 5-6 vahel varahommikul, tantsima oli jäänud umbes 10-15 inimest ning üle Viljandi järve tõusis päike Imeline! Absoluutsed lemmikud on muidugi ka Tartu Massive peod, kus kõik külalised on juba nägupidi tuttavad!

The weirdest song request you've been asked during a DJ set:

Igasugust sülti ja muud küsitakse pea iga pidu. Ma ütleks, et kõige veidram oli hoopis hiljutine juhtum, kui küsiti Omni Trio „Renegade Snares`i“.. Ja seda küsis 18-19 aastane neiu.. vau ja respect!

Interesting fan experience:

Kunagi Kivi Paber Käärid pidusid tehes oli igal peol kohal kamp vene poisse, kellele jubedalt meeldis meie pidu ja muusika ning lisaks sellele saime hiljem ka pidude kõrvalt hästi läbi. Nende eripäraks oli terve peo vältel DJ-dele jookide toomine. Iga kord, kui nad ise baarist midagi ostsid, pidid nad ka meile midagi tooma.. Mäletan, et mingi peo lõpuks oli terve DJ laud ja lauaalune erinevaid õllesid-kokteile ja pitse täis! Me küll ütlesime neile juba peale teist õlut, et ei ole vaja tuua – all good ja thanks! Aga ei, nad ei lõpetanud – vene hospitality! Me muidugi salaja jagasime neid jooke veidi laiali, sest ilmselgelt ei suutnud me ka parima tahtmise juures neid ära juua. 😀

What makes a DJ a good DJ?

Rahva lugemine. Ma ei ole isiklikult mitte kunagi ühtegi oma setti ette valmistanud, kuna see tundub liiga robotlik ja kuiv – mänguruumi ei ole. Arvan, et hea DJ oskab valida õigel ajal õiget muusikat. Tema set on loogiliselt üles ehitatud ja seda n-ö koostöös rahvaga. Hea DJ hingab rahvaga ühes rütmis, kuid sätib tempot ja vibe`i.

The best advice you have received as a DJ:

Do your own thing. Ära lase teistel ennast ülearu mõjutada. Kõik peab südamest tulema. Kahjuks ei mäleta enam, kes seda 15-16 aastat tagasi ütles, aga ma olen sellega 100% nõus. 🙂 

Who would you like to collaborate with and / or play b2b in the future?

Peoseeria korraldajana soovin rohkem külalisi välismaalt ja DJ-na tihedamat koostööd kodumaiste DJ-de ja promootorite vahel.

Who is your +1?

Minu kõige parem inimene kogu maailmas, elukaaslane ja laste ema – Kristiina, kellega koos korraldame ka erinevaid üritusi! Living the dream. 🙂